2017

השר אריאל בסיור משותף עם ראש ממשלת ישראל והודו:
שיתוף הפעולה עם הודו בתחום החקלאות מצוין אבל בקרוב נגיע לגבהים חדשים"

ביקורו ההיסטורי של ראש ממשלת הודו, נרדנה מודי, בישראל נפתח בסיור חקלאי עם ראש הממשלה נתניהו ושר החקלאות אריאל. 

בסיור ב"חוות דנצינגר", הציג השר אריאל יחד עם חוקרי מכון וולקי מספר טכנולוגיות ישראליות שמשפרות ומשדרגות את העבודה והתוצרת החקלאית.

הטכנולוגיות שהוצגו במהלך הסיור היו מכונה לאיתור רמת הסוכר בפירות, חיישנים לעצים שמאפשרים להתחקות אחרי מסלול זרימת המים דרך הצמח וטכנולוגיה שמאפשרת בקרה מדויקת על מערכת ההשקיה במגוון גידולים.

יצוין, כי שר החקלאות אריאל ואנשי המשרד בישראל יחד עם מקביליהם בהודו, מקדמים בתקופה האחרונה תכנית משותפת לשדרוג שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, מתוך כוונה למקסם את היכולות הישראליות בחקלאות ההודית.

עיקר הדגש ניתן בהטמעת טכנולוגיות ישראליות בחקלאות ההודית לאיתור ותזמון בשלות התוצרת החקלאית ובנוסף, שדרוג היבול והתוצרת החקלאית במשקים משפחתיים המאפיינים את החקלאות בהודו.

תחום נוסף, זה הגברת היצוא של תוצרת חקלאית מישראל להודו ובדגש על אבוקדו, אשכולית אדומה ותמרים.

שר החקלאות אורי אריאל: "מדינת ישראל רואה חשיבות עצומה בהרחבת שיתופי הפעולה עם הודו והמסר שלנו הוא מחויבות להעמקת שיתופי הפעולה ביננו על מנת להיטיב עם העמים של שתי המדינות.
לחקלאות הישראלית יש יתרונות עצומים בעיקר בזכות הידע והטכנולוגיה שפותחו על ידי החוקרים והחקלאים הישראלים.
שיתוף הפעולה עם הודו בתחום החקלאות מצוין אבל יש עוד מה לעשות ואני מאמין שבקרוב נגיע לגבהים חדשים" .

עוד אמר ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו במהלך הביקור: "מכון וולקני הוא מכון המחקר החקלאי  הטוב ביותר, אין מכון מחקר חקלאי טוב יותר ממכון וולקני."

השר אריאל בסיור משותף עם ראש ממשלת ישראל והודו


השר אריאל בסיור משותף עם ראש ממשלת ישראל והודו