​​​​שר החקלאות אורי אריאל יציג לחברי הכנסת סחלבים אכילים, חציל הסופג 80% פחות שמן בטיגון, עגבניית "טיפה" שגודלה אינו עולה על גודל של מטבע שקל וצמח קטן ומלוח המהווה תחליף של ממש למלח !

שר החקלאות ומשרדו קורא לציבור לצרוך בטו בשבט פירות טריים במקום פירות מיובשים: בישיבת הממשלה החגיגית שנערכה השבוע
 לכבוד ט"ו בשבט גם שרי הממשלה הצטרפו לקריאת שר החקלאות ומשרדו לצרוך פירות טריים – אז
במקום פרי יבש אוכלים פרי פרש!*​

ביום רביעי, ט"ו בשבט (31.1.18), לרגל יום ההולדת של הכנסת", משרד החקלאות ופיתוח הכפר עורך תצוגה חקלאית מרהיבה במשכן הכנסת בה יוצגו החידושים שפותחו לאחרונה בתחום החקלאות בענפי הפירות, הירקות, התבלינים והפרחים. בין החידושים שיוצגו: חציל הסופג 80% פחות שמן בטיגון, צמח קטן ומלוח המהווה תחליף של ממש למלח! עגבניית ״טיפה״ שגודלה אינו עולה על גודל של מטבע שקל, זני הדרים חדשים, שורש כורכום, גינג׳ר ושורש קאסבה, ליקר תמרים. בנוסף לכבוד החג משרד החקלאות יקשט את הכנסת בזנים שונים של פרחים ויוצגו זנים מיוחדים כגון פרחי טוודיה, אדמונית, סחלבים אכילים המגודלים תחת בקרה סטרילית ללא ריסוס וחיידקים וניחנים בחיי מדף ארוכים (כ- 14 יום בממוצע ופורחים במגוון צורות ובצבעי צהוב, לבן, סגול ואדום ואף בצבעים מנומרים).

בנוסף, בישיבת הממשלה החגיגית שנערכה לכבוד ט"ו בשבט בתחילת השבוע, הציג שר החקלאות אורי אריאל לממשלת ישראל את החידושים והפיתוחים החקלאיים. השרים התרשמו מהלימון ללא הגרעינים ומדלעת הערמונים, מהתחליף למשקה חלב מגרגירי חומוס, ומזון על וכן מהציפויים האכילים להארכת חיי המדף של הפירות והירקות. במסגרת הישיבה אף הוצגו הישגי המשרד בשנה החולפת ובניהם עידוד החזרת הדור הצעיר לענפי החקלאות לשם כך מוקצים 160 מיליון ₪, הורדת יוקר המחייה. בנוסף, כל שרי הממשלה הצטרפו ליוזמת שר החקלאות ומשרד החקלאות לצרוך פירות טריים במקום פירות מיובשים שכן, כיום ניתן למצוא ברשתות השיווק סוגים שונים של פירות בצבעים ובטעמים כאשר לכל אחד מהם ערכים תזונתיים אשר תורמים רבות לבריאותנו ולבריאות ילדינו. 

הפירות הטריים, בניגוד לפירות המיובשים, מכילים ויטמינים וערכים תזונתיים רבים. פירות מיובשים מכילים על פי רוב תוספות של רכיבים מלאכותיים (כגון סוכרים או צבעי מאכל). אז למה אנחנו אוכלים פירות יבשים? מדובר על מסורת עתיקת יומין של היהודים שחיו בגולה אשר נבעה ממחסור בפירות טריים בתקופת החורף, הפתרון שנמצא היה צריכת פירות מיובשים, על מנת שהפירות לא ירקבו, הם עברו תהליך ייבוש על מנת שיוכלו לשרוד בתנאי הדרך. הפירות המיובשים מכילים פחות ויטמינים מפירות טריים ואף מכילים על פי רוב תוספות של רכיבים מלאכותיים (כגון סוכרים או צבעי מאכל) ומרבית כמות הפירות המיובשים מיובאים בעיקר מטורקיה.

בנוסף, במסגרת פעילות המשרד לקראת ט"ו בשבט, משרד החקלאות חילק לאזרחי ישראל זרעים של בזיליקום במטרה לעודד חקלאות ביתית. במקביל, לכבוד 70 שנה למדינה, משרד החקלאות חילק באמצעות החברה למתנסים משחקים (זיכרון ורביעיות השם ״חבק עץ״ וחוברות לימוד) אשר יסייעו לילדים ולהוריהם ללמוד על העצים הנטועים על אדמת ארצנו וחולקו פירות טריים לעוברים ולשבים ברכבת ישראל בימים שקדמי לחג בתחנות הפרושות ברחבי הארץ.

סרטון, בו שרי הממשלה ממליצים לצרוך פירות טריים לכבוד ט"ו בשבט