2011

במהלך כל השנה אמונה יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) במשרד החקלאות ופיתוח הכפר למנוע הברחת מוצרים מן החי, מתחומי הרשות הפלשתינאית לשיווק בתוך ישראל, בשל העדר פיקוח וטרינרי ישראלי על גידול בעלי חיים בתחומי הרשות. לקראת החגים, נעשים מבצעים ממוקדים לתפיסת הברחות, שמניסיון העבר היקפן עולה סביב החג.
סכום ההברחות שנתפסו מהשטחים לישראל עומד על כ - 174 טון בשר מסוגים שונים, 570,720 אלף ביצים וכ – 9 טונות של ירקות.
במהלך הפעילות נחשפו דרכים שונות להסתרת ניסיונות ההברחה. כך, בשיתוף פעולה עם יחידת המודיעין המשטרתית, נעצר ניסיון שיווק של ביצים מאחד הישובים באיו"ש (כוכב יעקב), אריזות הביצים אוחסנו בתוך קרטוני אחסון והועברו במנות קטנות בתא מטען של אוטובוס, במספר נסיעות שונות, לירושלים. במהלך החקירה הובהר כי לנהג האוטובוס אין כל קשר או מעורבות למעשה .
באירוע נוסף , שהתרחש במהלך פעילות משותפת עם צוותי מג"ב מאזור ירושלים, נחשף רכב ובו תא מיוחד, בצמוד למרכב הרכב, בו ניסו להבריח כמות של כ - 2 טונות בשר מהשטחים .
כמו-כן נתפסה משאית שהובילה 2.3 טונות בשר עוף ובקר מהרשות הפלסטינית לישראל ללא תיעוד וטרינרי.
יצוין כי פעילות מתואמת ומשותפת של מפקחי יחידת הפיצו"ח וגורמי הביטחון במעברים, מנעה ניסיונות רבים של הברחות תוצרת אסורה לשיווק.
ממשרד החקלאות נמסר, כי חל איסור על העברת מוצרים מן החי משטחי האוטונומיה עקב חשש לבריאות הציבור. במשרד מבקשים מהציבור להקפיד לרכוש בשר במקומות מוכרים הנמצאים תחת פיקוח. בנוסף, יש להקפיד על מוצר באריזה מקורית, סגורה ונקייה עם התוויה וסימון של תאריך ייצור ותאריך פג תוקף.


הברחת ביצים, צילום: ארז אהרון

 

 

תושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/akko_abuse.aspxתושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאות
תיקון הודעה מיום 15.3.2020 בנושא פרסום בדבר תקופת הרבייה https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/fishery/publication/2020/Pages/tkufat_revia.aspxתיקון הודעה מיום 15.3.2020 בנושא פרסום בדבר תקופת הרבייה
מפקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון נוסף למכירת 7 טונות בטטות, שהוברחו מעזהhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/batata_gaza.aspxמפקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון נוסף למכירת 7 טונות בטטות, שהוברחו מעזה