2012

מפקחי יחידת הפיצו"ח, פעלו בתחילת חודש יולי בפיקוח על פריקה והובלה של בקר וצאן, אשר הגיע בשייט של כ – 3 שבועות מאוסטרליה ונפרק בנמל אילת ומועבר במשאיות להובלת בעלי חיים לתחנות ההסגר בערבה.

המפקחים שוקדים על שמירת רווחת בעלי החיים תוך אכיפת חוק צער בעלי חיים והתקנות.

במהלך שינוע בעלי החיים אשר נפרקו מהאנייה ישירות למשאיות ההובלה,  ויציאה בשיירה על כביש הערבה ליעד ההסגר במושב צופר, נסגר כביש הערבה לאור אירוע חומרים מסוכנים בעין יהב.

צוותי הפיצו"ח ברשותו של נפתלי דדון, נתקלו תחילה במחסום משטרתי אשר על אף בקשות חוזרות לפתיחת הדרך עבור בעלי החיים ושלא יאונה לבעלי החיים סבל בחום הכבד ובתנאים הקשים, לא נענו. תוך זמן קצר, בשיח מנהל מרחב דרום פיצו"ח אל מול מפקד משטרת התנועה בדרום, זכו בעלי החיים לליווי צמוד של שוטרי משטרת התנועה עד ליעד בצופר.




בעלי חיים באילת

 

 

מידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים https://www.moag.gov.il/vet/shirutim/rishum_klavim_vehisun_kalevet/Pages/imutz_klavim.aspxמידע אודות ימי אימוץ אזוריים של כלבים ​בישראל קיימת תופעה של כלבים משוטטים ונטושים, העלולה להוביל לפגיעה ברווחת בעלי החיים ולפגיעה בבריאות ובביטחון הציבור. לשם כך, יצא משרד החקלאות במספר קולות קוראים לצמצום התופעה ועידוד אימוץ אחראי.
תושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאותhttps://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/akko_abuse.aspxתושבת עכו הורשעה בבית משפט השלום בחיפה בביצוע עבירות על חוק צער בעלי חיים בעקבות כתב אישום שהגיש משרד החקלאות
הנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה https://www.moag.gov.il/yhidotmisrad/dovrut/publication/2020/Pages/Dog_abandonment.aspxהנחיות לבעלי כלבים במטרה לצמצם את הסיכוי להתפתחות חרדת נטישה בכלבים בסיום משבר הקורונה כלבים רבים התרגלו לעובדה שבני המשפחה האהובים שוהים לצדם במשך כל היום, נותנים להם תשומת לב ומשחקים עימם. אצל רוב הכלבים, תקופה זו שונה לחלוטין מהשגרה שהכירו קודם, ומהשגרה שיאלצו לחזור ולהתרגל אליה מחדש.